۱۰ همایش برای کنگره شهیدان روحانی در قم برگزار می‌شود

۱۰ همایش برای کنگره شهیدان روحانی در قم پیش‌بینی شد


به گزارش مجاهدت از گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید حسن اکبری» عضو ستاد نکوداشت شهیدان روحانی کشور در مجمع عمومی نمایندگان طلبه‌ها که در مدرسه علمیه دارالشفای قم، طی سخنانی از برگزاری کنگره شهیدان روحانی در اول اسفند در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بیشترین شهیدان سال‌های دفاع مقدس و دفاع از حرم روحانیان بوده‌اند اما در تکریم و تجلیل از این بزرگواران کنگره مناسبی برگزار نشده بود و با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مقرر شد کنگره‌ای عظیم در قم در سال ۱۳۹۸ انجام بپذیرد اما با شیوع کرونا این برنامه به تعویق افتاد و مقرر شد در اول اسفند امسال برگزار شود.

عضو ستاد نکوداشت شهیدان روحانی کشور افزود: شهیدان روحانی همچون سایر شهیدان جانفشانی‌های بسیاری را در جنگ تحمیلی انجام دادند و بسیاری از آن‌ها متصل به قم بوده‌اند و به همین دلیل با دستور رهبری این کنگره بزرگ در قم برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش از برگزاری کنگره بزرگ شهیدان روحانی، ۱۰ همایش در این رابطه در نقاط گوناگون استان خواهیم داشت و در کنار آن نمایشگاه بزرگی را در مصلای قم برگزار خواهیم کرد.

۹ هزار رزمنده و ایثارگر، ۹۰۰ آزاده و بیش از چهار هزار شهید طلبه و روحانی در کشور ثبت شده است و از این میان، ۲۲۰ فرمانده و سردار در میان این شهیدان قرار دارند.

انتهای پیام/ ۱۱۸

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است