«نامه‌ای برای رها» فاش شد!

«نامه‌ای برای رها» فاش شد!


«نامه‌ای برای ر‌ها» در بازار کتاب

«نامه‌ای برای رها» زندگینامه شهیدان محب به روایت زینب محب، به‌تازگی از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

شهیدان محب، فرزندان جانباز انقلاب اسلامی «محمدصادق محب» از خیرین و  پیشکسوتان فرهنگ تعزیه در شهرستان فسا  بودند که در اوایل دهه ۵۰ از  روستای صحرارود به فسا آمده و در جریان حوادث و وقایع انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کردند.

«نامه‌ای برای رها» فاش شد!

جانباز انقلاب حاج محمدصادق محب، سال ۱۳۵۶ و در جریان راهپیمایی روز فطر مورد اصابت گلوله دژخیمان ستم‌شاهی قرارگرفت و یک چشمش را در راه انقلاب فدا کرد و با شروع جنگ و پس از پیوستن فرزندان خانواده محب به حزب جمهوری اسلامی این خانواده بیش از پیش در مسیر انقلاب و ایثاگری قرار گرفتند. محمد و مرتضی  راهی جبهه شدند و با پیوستن به گردان فجر به فرماندهی شهید مرتضی جاویدی هر دو در یک لحظه در عملیات خیبر در سال ۱۳۶۲ به شهادت رسیدند و پیکرشان مفقودالاثر شد.

مجتبی محب نیز در عملیات سال ۱۳۶۷ در شلمچه به شهادت رسید و مفقودالاثر شد تا پدر و مادر شهیدان محب همچنان چشم انتظار فرزندان شهیدشان باشند و قصه زندگی علامحسین محب نماینده مردم شیراز در مجلس نیز با تصادف حین ماموریت پایان می‌گیرد.

در برشی از کتاب می‌خوانیم: «این بار نباید معلمی بودم که روبروی سیصد و پنجاه دختر نوجوان می‌ایستد و حرف می‌زند. بیشتر دوست داشتم من هم کنار رها توی صف بایستم، می‌خواستم این بار من کنارشان باشم نه معلم و مدیرشان… . کاغذی را برداشتم و روی آن چند سطر نوشتم و به سمانه دادم تا برای رها ‌ایمیل کند: «دخترم رها… ممنون که حالم را پرسیدی دو سه ماهی هست که از کما بیرون آمدم و حالم بهتر است. خوشحالم که هدفت را انتخاب کرده‌ای انشالا دعای شهدا هم همراهت باشد و در کنکور موفق شوی. یکی دو ماهی به من صبر بده دارم برای تو ودوست‌هایت چیزهایی می‌نویسم که به دستت می‌رسد انشاءا… که جواب سؤال‌هایتان را بگیرید. دعاگوی تو… زینب محب»

از دیگر آثار نویسنده می‌توان به آثاری همچون«خانم ماه، به برگ گل سرخ، یورد خوبان، زنان همیشه، راویان کوچ و عروج، ما علیه ما» اشاره نمود. همپنین این نویسنده ارزشمند جایزه بین‌المللی شعر انقلاب، جایزه ادبی ریحانه، جایزه کتاب سال دفاع مقدس و… را در کارنامه درخشان خود دارد.»

«نامه‌ای برای رها» زندگینامه شهیدان محب به روایت زینب محب در قطع رقعی و ۲۴۸ صفحه به قلم ساجده تقی‌زاده به رشته تحریر درآمده از سوی انتشارات شهید کاظمی راهی بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی (https://nashreshahidkazemi.ir/)، سایت من و کتاب (manvaketab.ir)  و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را دریافت کنند.

7ae2bfd8 d96c 4af7 8825 a06b4a209c4f

منبع