معاون رئیس جمهور: معیشت مردم اولویت دولت است

معاون رئیس جمهور: معیشت مردم اولویت دولت است


معاون رئیس جمهور گفت: اکنون پس از موفقیت دولت در حوزه مقابله با کرونا و سلامت، معیشت و اقتصاد اولویت اول دولت است و با تمام توان برای بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی مردم تلاش می‌کند.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، سیدمحمد حسینی صبح امروز (پنجشنبه ۱۶ دی) طی مراسمی در یادمان شهدای هویزه که به مناسبت گرامیداشت شهدای دانشجو برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هویزه و سایر شهدای دوران دفاع مقدس گفت: ما در این روز آمده‌ایم تا از رشادت‌ها و ایثارگری های این شهدای گرانقدر تجلیل کنیم. آمده‌ایم که بگوییم راه شهدای هویزه و شهدای دوران دفاع مقدس همواره ادامه داشته و مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور ایران اسلامی همواره نقش برجسته ای در میدان‌های سخت داشته اند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه شهدا در دورانی که ایران اسلامی به دفاع از مرزهای نیاز داشت با یک اشاره امام خمینی(ره) در میدان حضور یافتند و جان خود را تقدیم نظام، انقلاب و اسلام کردند تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود، تاکید کرد: این شهیدان والامقام  همگی رهروان فاطمه زهرا(س) و ائمه اطهار(ع) بودند و تداوم راه آن ها همان تداوم راه اهل بیت(ع) است.

وی در ادامه از دانشجویان، خانواده های شهدا و مسئولان برگزاری مراسم شهدای هویزه قدردانی کرد و با اشاره به یادداشت های رهبر معظم انقلاب در زمینه دفاع مقدس و شهدا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکنون بر ۶۰ کتاب دفاع مقدس تقریظ و یادداشت نوشتند و در این یادداشت ها، تاکید کردند که این خاطرات باید ثبت شود تا آیندگان از آن ها درس گرفته و الگوبرداری کنند.

حسینی ساخت فیلم و سریال از شهدای دوران دفاع مقدس را  از راه‌های نشان دادن و ثبت کردن ارزش های رزمندگان اسلامی در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: اگر این ایثارگری ها ثبت نشود دیگران آن را تحریف می کنند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در یادداشتی در خصوص شهدای هویزه نوشته اند که سراسر دوران جنگ سرشار از ماجرای رویاگونه این راهبان شب و شیران روز است؛ بی شک اگر تمامی لحظه های این شهدا ثبت می شد غنی‌ترین میراث معنوی در تاریخ ثبت شده بود. رهبر معظم انقلاب در یادداشت های خود آورده اند گروه شهیدان هویزه از برجسته ترین شهدا هستند.

وی کتاب سفر سرخ، زندگی‌نامه شهید علم الهی را یکی از آثار ارزشمند برای معرفی این فرمانده شهید دانست و اظهار داشت: سردار سلیمانی در طول هشت سال دفاع مقدس در لشکر ثارالله در مناطق استان حضور داشت و نقش برجسته ای در پیروزی های رزمندگان اسلام ایفا کرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ایثارگری های نیروهای ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: اگرچه بنی صدر بین سپاه و ارتش تفرقه افکنی می کرد اما رهبر معظم انقلاب در آن زمان به عنوان نماینده امام در صحنه ها حضور داشت و توطئه ها را خنثی می‌کردند.

حسینی ادامه داد: شهدای والا مقام هویزه در غربت در محاصره دشمن جان خود را تقدیم کردند و به همین جهت این یادمان معنویت خاصی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت مردمی و انقلاب افتخار می‌کند راه شهدا را تداوم بخشد و اگر مدیری را می‌خواهد الگو معرفی کند آن را در تراز انقلاب همانند سردار سلیمانی می بیند.

وی با اشاره به تدوین سند تحول در دولت تاکید کرد: اکنون سند تحول در ۳۷ موضوع مشخص شده و دستگاه های اجرایی باید پس از ابلاغ آن را اجرا کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت انقلابی در ابتدای شیوع ویروس کرونا با شرایط سختی مواجه بود و حتی یک تخت خالی هم در تهران و بیشتر شهرستان‌ها نبود؛ رییس جمهور با سران مختلف برخی کشورها تماس برقرار کردند و واکسن مورد نیاز کشور تامین شد، در حالی که برخی ها دریافت واکسن را در گروه امضای FATF می دانستند.

وی یادآور شد: اکنون پس از موفقیت دولت در حوزه مقابله با کرونا و سلامت، معیشت و اقتصاد اولویت اول دولت است و با تمام توان برای بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی مردم تلاش می‌کند.

منبع: فارسمنبع