عیادت رئیس مجلس از امام جمعه نی‌ریز +عکس

عیادت رئیس مجلس از امام جمعه نی‌ریز +عکس


رئیس مجلس در جریان سفر به استان فارس در بیت آیت الله محمد فقیه نماینده ولی فقیه در شهرستان نی‌ریز از وی عیادت کرد.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در ۲ یادواره شهدای استان فارس به این استان سفر کرده است ساعتی پیش با حضور در بیت آیت الله محمد فقیه که از سال ۱۳۵۸ نمایندگی ولی فقیه در شهرستان نی‌ریز را بر عهده داشته است، عیادت کرد.

در جریان عیادت رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید جواد فقیه امام جمعه موقت نی ریز ضمن خیر مقدم به وی گفت: این منطقه با وجود دارا بودن معادن متعدد و کارخانه فولاد توسعه کافی نداشته است.

وی افزود: نبود بیمارستان، خطر فرونشست زمین،کمبود آب و لزوم اصلاح الگوی کشت کشاورزی با توجه به شرایط جدید اقلیمی از مسائل منطقه نی ریز است.

عیادت رئیس مجلس از امام جمعه نی‌ریز +عکس

گفتنی است، آیت الله محمد فقیه که متولد ۱۳۲۱ است فعالیت‌های سیاسی – اجتماعی خود را از آغاز نهضت روحانیت و انجمن‌های ایالتی و ولایتی آغاز کرد و در مبارزات شرکت داشت و با توجه به روحیهٔ مذهبی و دین‌داری مردم نی‌ریز همه ساله در ایام محرم و صفر و ماه رمضان و در زمان تعطیلات حوزه با حضور در مجالس مذهبی و سخنرانی به ارشاد و آگاه‌سازی نسل جوان اقدام می‌نمود و در حرکت ضد ستم‌شاهی مردم نی‌ریز اثرگذار بود. به دلیل همین فعالیت‌ها، ساواک در سال ۱۳۴۶ وی را بازداشت.

عیادت رئیس مجلس از امام جمعه نی‌ریز +عکس

وی همچنین در سال ۱۳۵۳ به علت مبارزات پیگیر و فعالیت‌های سیاسی به فردوس تبعید شد و در همان اوقات پس از تبعید، با آیت‌الله خامنه‌ای (مقام معظم رهبری) در منزل ایشان دیدار نمود. وی  در سال‌های پس از پیروزی انقلاب ضمن عهده‌داری امامت جمعه، در  برخی ادوار مجلس خبرگان، یکی از نمایندگان استان فارس در این مجلس بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای برنامه های خود در سفر به استان فارس پس از حضور در گلزار شهدای نی ریز و قرائت فاتحه بر سر مزار شهید سرافراز فرمانده دلاور گردان کمیل با امام جمعه شهرستان نی ریز دیدار و گفت وگو کرد. استاندار فارس و جمعی از نمایندگان عضو مجمع نمایندگان استان رئیس مجلس را در این دیدار همراهی کردند.

منبع: فارسمنبع