سند تحول در ۳۷ موضوع مشخص شده است

سند تحول در ۳۷ موضوع مشخص شده است


معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: سند تحول در ۳۷ موضوع مشخص شده و دستگاه های اجرایی باید پس از ابلاغ آن را اجرا کنند.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، سید محمد حسینی صبح امروز (پنجشنبه) طی مراسمی در یادمان شهدای هویزه که به مناسبت گرامیداشت شهدای دانشجو برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هویزه و سایر شهدای دوران دفاع مقدس گفت: ما در این روز آمده‌ایم تا از رشادت‌ها و ایثارگریهای این شهدای گرانقدر تجلیل کنیم. آمده‌ایم که بگوییم راه شهدای هویزه و شهدای دوران دفاع مقدس همواره ادامه داشته و مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور ایران اسلامی همواره نقش برجسته‌ای در میدان‌های سخت داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

جمع بندی سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه آتی شورا

وی با بیان اینکه شهدا در دورانی که ایران اسلامی به دفاع از مرزها نیاز داشت با یک اشاره امام خمینی (ره) در میدان حضور یافتند و جان خود را تقدیم نظام، انقلاب و اسلام کردند تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود، تأکید کرد: این شهیدان والامقام همگی رهروان فاطمه زهرا(س) و ائمه اطهار(ع) بودند و تداوم راه آن‌ها همان تداوم راه اهل بیت (ع) است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه از دانشجویان، خانواده‌های شهدا و مسئولان برگزاری مراسم شهدای هویزه قدردانی کرد و با اشاره به یادداشت‌های رهبر معظم انقلاب در زمینه دفاع مقدس و شهدا اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تاکنون بر ۶۰ کتاب دفاع مقدس تقریظ و یادداشت نوشتند و در این یادداشت‌ها تأکید کردند که این خاطرات باید ثبت شود تا آیندگان از آن‌ها درس گرفته و الگوبرداری کنند.

حسینی، ساخت فیلم و سریال از شهدای دوران دفاع مقدس را از راه‌های نشان دادن و ثبت کردن ارزش‌های رزمندگان اسلامی در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: اگر این ایثارگری‌ها ثبت نشود دیگران آن را تحریف می‌کنند.

معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در یادداشتی در خصوص شهدای هویزه نوشته‌اند که سراسر دوران جنگ سرشار از ماجرای رویاگونه این راهبان شب و شیران روز است؛ بی شک اگر تمامی لحظه‌های این شهدا ثبت می‌شد غنی‌ترین میراث معنوی در تاریخ ثبت شده بود. رهبر معظم انقلاب در یادداشت‌های خود آورده‌اند گروه شهیدان هویزه از برجسته‌ترین شهدا هستند.

وی کتاب سفر سرخ، زندگی‌نامه شهید علم‌الهی را یکی از آثار ارزشمند برای معرفی این فرمانده شهید دانست و اظهار کرد: سردار سلیمانی در طول هشت سال دفاع مقدس در لشکر ثارالله در مناطق استان حضور داشت و نقش برجسته‌ای در پیروزی‌های رزمندگان اسلام ایفا کرد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به ایثارگری‌های نیروهای ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: اگرچه بنی صدر بین سپاه و ارتش تفرقه‌افکنی می‌کرد اما رهبر معظم انقلاب در آن زمان به عنوان نماینده امام در صحنه‌ها حضور داشت و توطئه‌ها را خنثی می‌کردند.

حسینی ادامه داد: شهدای والا مقام هویزه در غربت در محاصره دشمن جان خود را تقدیم کردند و به همین جهت این یادمان معنویت خاصی دارد.

وی افزود: دولت مردمی و انقلاب افتخار می‌کند راه شهدا را تداوم بخشد و اگر مدیری را می‌خواهد الگو معرفی کند آن را در تراز انقلاب همانند سردار سلیمانی می‌بیند.

حسینی با اشاره به تدوین سند تحول در دولت تأکید کرد: اکنون سند تحول در ۳۷ موضوع مشخص شده و دستگاه‌های اجرایی باید پس از ابلاغ آن را اجرا کنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت انقلابی در ابتدای شیوع ویروس کرونا با شرایط سختی مواجه بود و حتی یک تخت خالی هم در تهران و بیشتر شهرستان‌ها نبود؛ رئیس‌جمهور با سران مختلف برخی کشورها تماس برقرار کردند و واکسن مورد نیاز کشور تأمین شد، در حالی که برخی‌ها دریافت واکسن را در گروی امضای FATF می‌دانستند.

وی یادآور شد: اکنون پس از موفقیت دولت در حوزه مقابله با کرونا و سلامت، معیشت و اقتصاد اولویت اول دولت است و با تمام توان برای بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی مردم تلاش می‌کند.

منبع: مهرمنبع