جلسات سنتی مساجد به مسابقات قرآنی «مدهامتان» افزوده شد

جلسات سنتی مساجد به مسابقات قرآنی «مدهامتان» افزوده شد


جلسات سنتی مساجد به مسابقات قرآنی «مدهامتان» افزوده شد


حجت‌الاسلام ارزانی با بیان اینکه مسابقات قرآنی «مدهامتان» نام و نشان خوبی برای کانون‌های مساجد است، گفت: افزوده شدن بخش جلسات سنتی به این رقابت‌ها، به استعدادیابی بچه‌های مسجد کمک می‌کند.

به گزارش مجاهدت به نقل ازخبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان»، اظهار کرد: این مسابقات نام و نشان خوبی برای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است و با طرح‌های مختلف درصدد تقویت و گسترش دامنه آن هستیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: ما برای جذب بچه‌های مسجد به فعالیت‌های قرآنی از مدل‌های طراحی شده در قرآن بهره می‌گیریم، مثل تشویق آن‌ها به عمل صالح؛ مسابقه هم چنین کارکردی دارد «فَاسْتَبِقُوا الْخَیْرَاتِ» و کمک می‌کند اعضا و فعالان کانون‌های فرهنگی هنری و بچه‌های مسجد به فعالیت‌های قرآنی جذب و با آن همراه شوند.

وی با اشاره به افزوده شدن بخش جلسات سنتی مساجد به پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان، بیان کرد: افزوده شدن این بخش به رقابت های مدهامتان با توجه به تاثیرگذاری‌ که در جذب و گسترش فعالیت‌های قرآنی دارند، می‌تواند به ویژه در استعدادیابی بچه‌های مسجد بسیار موثر باشد.

ارزانی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع تلاش داریم علاوه بر مسابقات قرآنی مدهامتان در قالب‌های مختلف هنری مثل نقاشی و خوشنویسی انس با قرآن را رونق دهیم، معتقد هستیم بهترین کار فرهنگی انس با قرآن است که می‌تواند از طرق مختلف همچون قصه‌گویی، نقالی، بیان حکایات، خوشنویسی و نقاشی و فیلم و نمایش با توجه به سلایق مردم عرضه شود.

انتهای پیام/
منبع