آژانس اتمی هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است


گروسی اسلامی

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است، گفت: آقای گروسی در دیدار امروز تاکید کرد که آژانس هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری مشترک با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس انرژی اتمی گفت: نکته حائز اهمیت این است که کل مسائل فیمابین ایران و آژانس، مسائل فنی است و مسائل سیاسی و نفوذهای  توطئه آمیزی که دشمنان ایران دربرابر پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران داشتند را آژانس مد نظر ندارد و تاثیر پذیر نخواهد بود.

اسلامی ادامه داد: آقای گروسی امروز چندین بار در گفتگوها بیان کردند که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده‌اند و طبق معاهدات، فعالیت‌های هسته‌ای ایران در حال انجام است.

وی ادامه داد: مطلب مهمی که آقای گروسی بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته ای ایران مشاهده نشده است و ایران طبق مقررات و طبق ضوابط هسته‌ای عمل می‌کند.

اسلامی تصریح کرد: در خصوص سوالات پیرامون آژانس، مدارکی که به عنوان مدرک توسط دشمنان در اختیار آژانس قرار گرفته بود، پاسخ داده شد. پرونده بخشی از این مدارک  بسته شده و برخی موارد باقی است که تفاهم کردیم همه موارد را خاتمه دهیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: مسأله حائز اهمیت این است که ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است. در خصوص مواردی که برای زندگی مردم است توافق کردیم که آژانس به ایران کمک کند.

اسلامی ادامه داد: در خصوص مسایل مرتبط با تولید برق هسته‌ای گفته شد که ایران حداقل به تولید ١٠ مگاوات برق نیاز دارد که ظرفیت در حال افزایش است. این کار به ویژه با استفاده از نیروگاه‌های مدولار کوچک که ظرفیت آن حداکثر تا ۳۰۰ مگاوات است، محقق می‌شود.

وی اظهار داشت: آژانس، کشورهای دارای تکنولوژی و صاحب صنعت را تشویق و پشتیبانی خواهد کرد تا با استفاده از ظرفیت صنعتی خود در راستای توسعه برق اتمی فعالیت کنند و از صنایع ایران هم پشتیبانی خواهند کرد تا از این ظرفیت برای توسعه و گسترش ظرفیت برق اتمی استفاده شود و به کشور ما در این راستا کمک می‌کنند.منبع