پیام تبریک رئیسی به صدر اعظم جدید آلمان/ تأکید بر گسترش تعاملات دو کشور

عکس/ کارنامه ۱۰۰ روزه رئیسی در سیاست خارجی


رئیس جمهور در پیام تبریک به صدراعظم جدید جمهوری فدرال آلمان گفت: تهران و برلین می‌توانند در فضایی مبتنی بر احترام و منافع متقابل همکاری‌های مفیدی را در روابط دوجانبه رقم بزنند.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای اولاف شولتس

صدراعظم جمهوری فدرال آلمان

انتصاب جناب‌عالی به عنوان صدراعظم جمهوری فدرال آلمان را صمیمانه تبریک می‌گویم.

مناسبات تاریخی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان با قدمت بالغ بر یکصد و پنجاه سال و مبتنی بر ظرفیت‌های بزرگ و متنوع، میراث ارزشمندی را برای توسعه بیش از پیش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو ملت متمدن در اختیار قرار داده است.

معتقدم با بهره‌گیری از این فرصت، دو کشور می‌توانند در فضایی مبتنی بر احترام و منافع متقابل، همکاری‌های مفید و ارزشمندی را در روابط دوجانبه رقم بزنند. به علاوه، جهان امروز ما در سطوح بین‌المللی و منطقه‌ای با چالش‌های مهمی روبرو است. پرداختن موفقیت‌آمیز به چالش‌ها، نیازمند درک مسئولیت مشترک بین‌المللی و تشریک مساعی در اقداماتی است که بتواند صلح، ثبات و رفاه را برای آحاد مردم جهان در بر داشته باشد. اینجانب آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش تعاملات در این مسیر را اعلام می‌دارم.

با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای تعامل حداکثری با تمامی کشورهای جهان به ویژه جمهوری فدرال آلمان، امیدوارم مناسبات دو کشور در دوره مسئولیت جناب‌عالی بیش از گذشته گسترش یابد.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن‌جناب، اعضای محترم دولت جدید جمهوری فدرال آلمان و بهروزی مردم آن کشور را مسالت دارم.

سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوریمنبع