ملت از چیزی غیر خدا نترسند و بر دشمن بتازند

ملت از چیزی غیر خدا نترسند و بر دشمن بتازند


به گزارش مجاهدت به نقل ازخبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، زمستان سال ۱۳۶۵ در آستانه عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ در پادگان انبیاء شوشتر مصاحبه‌ای ضبط شد که در آن، شهید سیداکبر اعتصامی فرمانده وقت گردان چهارده معصوم لشکر ۸ نجف اشرف، در جمع تعدادی از نیرو‌ها و اعضای کادر فرماندهی گردان، به چند سوال جواب داده و ضمن بیان خاطره‌ای از عملیات خیبر، توصیه‌هایی برای مردم و رزمندگان دارد.

ملت از چیزی غیر خدا نترسند و بر دشمن بتازند

او می‌گوید: ما در موقعیتی هستیم که امام فرمود سرنوشت ساز است. با آمادگی که ملت ما پیدا کردند جا دارد بچه‌های رزمنده کمر‌ها را محکم ببندند از چیزی غیر خدا نترسند متکی به ایمان، توکل کنند به خداوند و بتازند به دشمن که جرثومه فساد به زودی همانطور که عوامل پیروزی پیدا شده بتازند تا پیروزی را نزدیک‌تر کنیم.

اعتصامی درباره دفاع مقدس شکل گرفته ادامه می‌هد: آیات قرآن خود دلیل محکمی بر این جنگ است. الان اگر بخواهیم با صدام صلح کنیم فردا هیچ تضمینی نیست که فرد خائن و کثیف دیگری از کشور‌های همسایه بر ملت ما نتازد. ما می‌خواهیم آقا و سرور خودمان باشیم و برخی کشور‌ها برنمی‌تابند. وظیفه ما ایرانیان و مسلمانان این است زیر بار ظلم نرویم و به مبارزه تا پیروزی ادامه دهیم.

شهید اعتصامی، رزمنده اهل رهنان شهرستان خمینی‌شهر، مدتی پس از این مصاحبه، در ۲۱ دی ۱۳۶۵ در بیست و چهار سالگی طی عملیات کربلای ۵ در حوالی شلمچه به شهادت رسید.

فیلم پیش رو بخشی از این مصاحبه است. از دیگر نیرو‌های حاضر در این فیلم، تاکنون فقط شهید حسن منتظری (پشت سر شهید اعتصامی) شناسایی شده که در آن مقطع به عنوان عضو کادر فرماندهی گردان چهارده معصوم فعالیت داشت و ۲۹ شهریور ۱۳۶۷ در بیست و چهار سالگی طی بازپس‌گیری شبه‌جزیره فاو توسط عراق، به شهادت رسید.

انتهای پیام/ ۱۴۱

7ae2bfd8 d96c 4af7 8825 a06b4a209c4f

منبع