تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی/ قاضی‌زاده: جز شرمندگی، سخنی نمی‌توان گفت

تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی/ قاضی‌زاده: جز شرمندگی، سخنی نمی‌توان گفت


تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی/ قاضی‌زاده: جز شرمندگی، سخنی نمی‌توان گفت


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی گفت: رئیس جمهور، بنیاد شهید را در سال جاری مأمور رسیدگی به موضوع شهدای هواپیمای اوکراینی کرده است. این خطا و اتفاق به اصل نظام مرتبط نیست.

به گزارش مجاهدت به نقل ازخبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از خانواده شهدای هواپیمای مسافربری اوکراینی روز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه با حضور سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

قاضی‌زاده: بنیاد شهید مسؤول پیگیری شهدای هواپیمای اوکراینی است

در ابتدای این مراسم قاضی‌زاده هاشمی ضمن تشکر از خانواده معزز و معظم شهدای این حادثه گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و خدمت به خانواده شهدا وظیفه ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و در این راستا در هفته جاری مراسم‌های گوناگونی برای گرامیداشت شهدای هواپیمای اوکراینی برگزار شد.

وی پس از شنیدن سخنان خانواده شهدا افزود: من در مقام پاسخ دادن نیستم، اما مجلس شورای اسلامی پس از این حادثه فرماندهان نظامی را احضار کرد. البته این موضوع قابل جبران نیست و ما جز ابراز شرمندگی سخنی نمی‌توانیم بگوییم و همیشه در کنار شما هستیم تا حقوق شهدا را مطالبه کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: امیدواریم با پیگیری‌های‌ قضایی پرونده هیچ مظلومی بدون اینکه به حقش برسد، باقی نماند. نام ارزشمند شهید توسط بالاترین مقام کشور به این عزیزان اطلاق و اعطا شد و آنچه صورت گرفت، پذیرش مسؤولیت و ابراز شرمندگی و دادن حق به این عزیزان است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور، بنیاد شهید و امور ایثارگران را در سال جاری مأمور رسیدگی و تجلیل از شهدای هواپیمای اوکراینی کرده است، ادامه داد: این خطا و اتفاق به اصل نظام مرتبط نیست و امیدواریم با عملکرد درست و با کمک وزارت راه و شهرسازی پرونده این حادثه دنبال شده و به نتیجه برسد.

شکری: بین شهدای این هواپیما با شهدای دیگر تفاوتی وجود ندارد

در ادامه حجت‌الاسلام شکری اظهار داشت: سخن گفتن از این شهیدان بعد از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سخت است و این شهدا نخبگانی بودند که برای علم، دانش، تجربه و دانایی این چنین مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی افزود: بین شهدای این هواپیما با شهدای دیگر تفاوتی وجود ندارد. ما این شهدا را پاره تن خود می‌دانیم و این یک مفاهمه ملی است و باید یک صدا فریاد بزنیم؛ همان طور که رهبر معظم انقلاب، درگذشتگان این حادثه را شهید نامیدند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: در سالگرد این شهدا در بهشت زهرا (س)، شهدای وارسته این حادثه را تجلیل کردیم. آن‌ها دلبندهای ما بودند که مظلومانه به شهادت رسیدند. ما آن‌ها را پاره تن خود می‌دانیم و نباید اجازه بدهیم دشمن این موضوع را دستمایه سوءاستفاده قرار دهد.

وی خطاب به خانواده شهدا گفت: طرح گلایه‌ها حق طبیعی شماست و اگر کسی بخواهد از گلایه شما بگذرد کار درستی نیست، اما اینکه راهتان را از معاندین جدا کردید، قابل ستایش است.

قاسمی: ستادی در وزارت راه برای رسیدگی به شهدای هواپیمای اوکراینی تشکیل شده است

قاسمی ابراز داشت: این حادثه برای مردم ایران و به خصوص خانواده‌های داغ‌دار فراموش‌نشدنی است و امیدوار هستم که این شهدا با شهدای کربلا محشور شوند.

وی افزود: مسؤولان کشور این حادثه دلخراش را فراموش نخواهند کرد و وظیفه خود می‌دانند که در کنار خانواده شهدا باشند و ما به عنوان خادمان خانواده‌های شهدا در کنار آن‌‌ها هستیم و ستادی در وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و خدمت به خانواده شهدا تشکیل شده است.

به گزارش مجاهدت به نقل ازفارس،‌ در پایان این این مراسم خانواده شهدا شهیده «سوزان گل‌باباپور»، شهیده «شکیبا فقاهتی» و شهید «مهدی اسحاقیان» تجلیل شدند.

انتهای پیام/
منبع