انتقاد آیت‌الله مکارم‌شیرازی از ضدواکسن‌ها

انتقاد آیت‌الله مکارم‌شیرازی از ضدواکسن‌ها


مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بعضی می‌گویند ما واکسن نمی‌زنیم هر آنچه باد، گفت: این موضوع در منطق اسلام نیست و باید سلامتی را حفظ کرد.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، آیت‌الله ‌مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز هنگام تزریق دوز سوم واکسن کرونا با بیان اینکه خداوند توفیق داد امروز دوز سوم واکسن کرونا را زدیم و  توصیه پزشکان را عمل کردیم، اظهار داشت: مردم باید توجه داشته باشند یکی از واجبات مانند نماز، حفظ سلامتی بدن است.

وی با بیان اینکه بعضی می‌گویند ما واکسن نمی‌زنیم هر آنچه باد، افزود: این موضوع در منطق اسلام نیست و باید سلامتی را حفظ کرد. در روایات هم درباره حفظ سلامت تأکیدها و توصیه‌های زیادی شده است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه ائمه علیهم السلام طبیب نبودند ولی طب الأئمه نشان می‌دهد که آنها همیشه توصیه می‌کردند و کسانی که به این توصیه ها عمل می‌کنند زندگی سالمی دارند، تصریح کرد: بنابراین شما عزیزان بدون استثنا فراموش نکنید و این واکسن را بزنید؛ حالا بعضی‌ها هم اگر مختصر عوارضی پیدا کردند برطرف می‌شود إن شاء‌ الله.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن ‌در دراز مدت باعث  سلامتی می‌شود و این حفظ سلامتی یکی از عبادات است، گفت: خداوند به همه مسلمانان سلامتی طول عمر و عاقبت به خیری دهد.

منبع: تسنیم

7ae2bfd8 d96c 4af7 8825 a06b4a209c4f

منبع