آرمان:آشوب‌های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!/ آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح‌طلبان

آرمان:آشوب‌های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!/ آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح‌طلبان


گویا افراطیون اصلاح طلب از بهبود اوضاع کشور در دولت رئیسی عصبی شده و دلتنگ آتش زدن بانک و آمبولانس و ماشین آتش نشانی بوده و برای تحمیل قطعنامه‌های جدید علیه ملت ایران بیقراری می‌کنند.

سرویس سیاست مشرق – روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه “ویژه‌های مشرق” نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** آشوب های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!؛ تهدید نظام به آشوب های خیابانی توسط بانیان کارنامه روحانی

«یدالله طاهرنژاد» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«تحریم برای کاسبان ضرر نداشت چرا که آنها توانستند منابع زیادی را از کشور بدون هیچ ممیزی و کنترل خارج کنند و خیلی از این منابع رفته و برنگشته است اینها فرصت‌طلبان و منفعت‌طلبان تحریم بوده و هستند که تلاش می‌کنند مذاکره انجام نشود، تعامل شکل نگیرد و توافق انجام نشود. آنها سودهای مقطعی و کوتاه مدت خود را به منافع کشور ترجیح می‌دهند که این روند عاقبت خوبی هم برای کشور و خود آنها ندارد».

وی افزود:«چراکه اگر فقر در کشور گسترش پیدا کند، مرفهین نیز امنیت نخواهند داشت. اتفاقات اخیری در جامعه رخ می‌دهد. دلیل بسیاری از اعتراضات معیشتی وضعیت بغرنج اقتصادی مردم و نشان دهنده این است که اگر فقر گسترش پیدا کند، برای هیچ‌کس امنیت وجود ندارد. حتی آنهایی که از تحریم کاسبی می‌کنند، نمی‌توانند از کسب خود سود ببرند و بهره‌اش را با آرامش ببرند البته اگر وجدان داشته باشند که در هیچ حالتی نمی‌توانند اما اگر وجدان هم نداشته باشند ناامنی آنها را به خودشان خواهد آورد و خواهند دید که این مسیر مسیر درستی نیست».

آرمان:آشوب‌های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!/ آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح‌طلبان

در سالهای گذشته با همت و تلاش شبانه روزی جوانان مومن و انقلابی و متخصص، ایران در تولید بنزین خودکفا شد و این اقدام موجب شد که تحریم بنزین از روی میز دولت تروریست آمریکا کنار رود. گویا از نگاه این روزنامه اصلاح طلب، این جوانان نخبه و متخصص، کاسبان تحریم هستند.

از سوی دیگر شهید دکتر مجید شهریاری، از دانشمندان هسته ای کشورمان با تلاش و مجاهدت توانست فناوری غنی سازی ۲۰ درصد را در ایران بومی کرده و همین امر موجب شد که بتوانیم گام بلندی در تولید و تهیه داروی بیماران خاص و از جمله تأمین داروی کودکان عزیز کشورمان برداریم؛ همان دارویی که توسط دولت جنایتکار آمریکا و همدستان اروپایی اش تحریم شده است. گویا از نگاه این روزنامه اصلاح طلب، شهید مجید شهریاری و همکاران وی نیز کاسب تحریم بوده اند.

برخلاف ادعای این فعال اصلاح طلب، اتفاقا کاسبان تحریم همان جماعتی هستند که با فتنه ۸۸، قطعنامه ۱۹۲۹ را به ملت ایران تحمیل کرده و در دولت روحانی نیز با قصور و تقصیرهای خود، تحریم ها را دو برابر کردند.

حالا کسانی که شریک اصلی کارنامه غیرقابل قبول دولت روحانی هستند و فساد صندوق ذخیره فرهنگیان و خصوصی سازی مسئله دار هفت تپه و حقوق های نجومی و بی عملی در ساخت مسکن و گرانی سرسام آور خودرو و افزایش ۱۰ برابری قیمت دلار و پرواز قیمت مرغ و…را رقم زده اند، اکنون ملت و نظام را به آشوب خیابانی تهدید می کنند.

گویا افراطیون اصلاح طلب از بهبود اوضاع کشور در دولت رئیسی عصبی شده و دلتنگ آتش زدن بانک و آمبولانس و ماشین آتش نشانی بوده و برای تحمیل قطعنامه های جدید علیه ملت ایران بیقراری می کنند.

لازم به ذکر است که در روزهای گذشته «محمد مهاجری» فعال اصلاح طلب و از حامیان پروپاقرص دولت روحانی نیز در مطلبی مشابه نسبت به آشوب های خیابانی هشدار داده بود.

** مغلطه نکنید، کسی با اصل مذاکره مخالف نبوده و نیست

روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی با عنوان «اصول سه گانه توافق برجامی» نوشت:«اجماعی که اکنون در کشور ما بر سر استقبال از توافق در مذاکرات وین برای احیاء برجام و رفع تحریم‌های ضدایرانی آمریکا وجود دارد، بسیار مغتنم است… نشانه‌های امیدوارکننده‌ای که در زمینه پیشرفت مذاکرات و مهم‌تر از آن، اصل مجاز بودن مذاکره به صورت پیاپی نمایان می‌شوند، احتمال موفقیت مذاکرات وین را افزایش داده‌اند. اکنون حتی مخالفان دیروز برجام و کسانی که اصل مذاکره را نفی می‌کردند، نه‌تنها برجام را نفی نمی‌کنند بلکه مذاکره برای احیاء آن را لازم می‌دانند.کسانی که از ابتدا با برجام و مذاکره موافق بودند، اکنون از تغییر نظر و موضع مخالفان دیروز برجام و مذاکره خوشحالند و از این رویکرد صحیح و منطقی استقبال می‌کنند».

در ادامه این مطلب آمده است:«این خوشحالی و استقبال، از یک پشتوانه مستحکم برخوردار است که به طبیعی بودن پیدایش تغییر در نگاه افراد به اقتضای زمان و تحولاتی که در بستر زمان به وجود می‌آید برمی‌گردد. علاوه بر این، هم‌نظر شدن افراد و اقشار و جناح‌های مختلف درباره موضوعاتی که قبلاً اختلافی بوده‌اند، نوعی موفقیت برای همه و برای جامعه و کشور است و به همین دلیل است که مورد استقبال عمومی قرار می‌گیرد».

آرمان:آشوب‌های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!/ آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح‌طلبان

همچنین «علی واعظ» مدیر پروژه ایران در گروه بین اللملی بحران- اندیشکده ای ضدایرانی و حامی تحریم ملت ایران– در مصاحبه با روزنامه شرق گفت:«در وضعیت فعلی دولت بایدن به‌هیچ وجه این امکان سیاسی را ندارد که اولا به توافق نرسد و همین‌طور در وضعیتی باشد که در مقابل پیشرفت‌های سریع برنامه هسته‌ای ایران هیچ اقدامی نکند، ثانیا به توافقی برسد که به بازبینی مجدد کنگره نیاز داشته باشد؛ از این منظر برای دولت بایدن هم مناسب‌ترین گزینه احیای برجام و سپس ادامه مذاکرات برای رسیدن به برجام ۲ پیش از ترک کاخ سفید است».

این فعال ضدایرانی در ادامه گفت:«فکر می‌کنم با توجه به فشارهای سیاسی و بحران‌هایی که ایران با آنها مواجه است، از بحران محیط زیست گرفته تا مسائل مربوط به همه‌گیری کرونا، واقعا نیاز است گشایشی اقتصادی انجام شود که فقط در وضعیت رفع تحریم امکان‌پذیر است؛ به‌همین دلیل، هر دو کشور از احیای برجام، با وجود کاستی‌هایش، بهره خواهند برد».

آرمان:آشوب‌های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!/ آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح‌طلبان

روزنامه جمهوری اسلامی در مغلطه ای آشکار مدعی شده است که برخی با اصل مذاکرده مخالف بودند و اکنون در دولت رئیسی رویکردشان عوض شده است. برخلاف این ادعا، منتقدان سیاست خارجی دولت روحانی هیچگاه با اصل مذاکره مخالف نبودند، بلکه حرف اصلی این بود که مذاکره باید از موضع عزت و اقتدار باشد و نه از موضع ضعف و حقارت.

جریان انقلابی هنوز هم معتقد است که «امضای وزیر خارجه آمریکا تضمین نیست» و «روسای جمهور دولت تروریست آمریکا که ترور دانشمندان هسته ای و سردار سلیمانی» را در کارنامه خود دارند، «مودب و باهوش نیستند». جریان انقلابی همچنین معتقد است که «دولت تروریست آمریکا به هیچ عنوان توانایی ندارد که تنها با یک دکمه، تمام سیستم دفاعی ایران را نابود کند» و…

و اما روزنامه شرق در اقدامی تأمل برانگیز با یک فعال ضدایرانی و حامی تحریم ملت ایران مصاحبه کرده است. فردی که بنابر مستندات منتشر شده، یکی از آشپزهای خسارت محض برجام است.

این فعال ضدایرانی در مصاحبه مذکور پیشنهاد برجام ۲ را مطرح کرده است. منظور وی همان برجام موشکی و منطقه ای است. آمریکا در پی آن است تا بدون لغو تحریم ها، برجام موشکی و منطقه ای را کلید بزند. با اینحال برخی در داخل و خارج در پی زمینه چینی و هموارسازی این نقشه ضدایرانی هستند.

** آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح طلبان

روزنامه اعتماد در مطلبی نوشت:«چیزی تا اسفند ۱۴۰۰ نمانده و این یعنی به زودی وارد سومین سالی می‌شویم که کشور درگیر همه‌گیری کروناست، آن‌هم درحالی که چند هفته‌ای است که سویه جدید ویروس کرونا هم وارد کشور شده و آن‌طور که مقامات مسوول در ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت می‌گویند احتمالا طی هفته‌های آینده باید منتظر موج جدید همه‌گیری کرونا باشیم که این‌بار با ابتلای شهروندان به سویه امیکرون رقم خواهد خورد و موجی از مرگ و میر ایرانیان را به ‌همراه  خواهد داشت».

آرمان:آشوب‌های خیابانی در دولت رئیسی در راه است!/ آمار کاهشی تلفات کرونا و «خودتحقیری حاد» اصلاح‌طلبان

اُمیکرون در آمریکا و اروپا جولان می‌دهد و به سویه غالب تبدیل شده و به همین دلیل تعداد مبتلایان به کرونا در کشورهای غربی به طرز وحشتناکی افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که بر اساس آمارهای روزنامه نیویورک تایمز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در «ایران» کاهش چشمگیری پیدا کرده و رنگ کرونایی آن برخلاف آمریکا و کشورهای اروپایی زرد است.

در روزهای گذشته رسانه‌های غربی اعلام کردند تعداد مبتلایان روزانه در آمریکا دوباره رکورد تازه‌ای بر جای گذاشته است. بر اساس آمار رویترز، آمریکا روز دوشنبه این هفته یک میلیون و ۳۵۰ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را گزارش کرده که رکوردی جدید در آمار ابتلای روزانه در جهان است.رکورد ابتلای روزانه قبلی یک میلیون و ۳۰ هزار مورد بود که دوشنبه هفته قبل در آمریکا ثبت شده بود. میانگین ۷ روزه ابتلا طی دو هفته در این کشور سه برابر شده و به بیش از ۷۰۰ هزار مورد جدید در روز رسیده است. 

همچنین بر اساس تازه‌ترین آمارها، ۵ میلیون آمریکایی شاغل به دلیل شیوع سویه اُمیکرون خانه‌نشین شده‌اند و این مسئله تهدید جدیدی برای بهبود وضعیت اقتصادی آمریکاست.

از سوی دیگر شیوع بالای ویروس کرونا بسیاری از مناسبات اجتماعی در اروپا را تعطیل کرده و حتی دیدارهای فوتبال تیم های اروپایی نیز کنسل کرده است.

و اما در اینسو در ایران شاهد کاهش روزافزون مبتلایان و فوتی های کرونا هستیم. اکنون میزان فوتی های کرونا در کشور به کمتر از ۳۰ نفر رسیده است.

با اینحال جریان اصلاح طلب همصدا با اپوزیسیون و رسانه های معاند در یک «خودتحقیری حاد» همچنان مشغول سیاه نمایی و تحقیر ملت ایران هستند.

7ae2bfd8 d96c 4af7 8825 a06b4a209c4f

منبع